Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse s návštěvníky

23. 7. 2008
Jméno návštěvníka:Monika
Nadpis komentáře:dobrý kšeft?
Text komentáře:1)jak můžete připouštět samičku tak velkým samcem? To nevíte, že se samička může připouštět menším, max. stejně velkým? Myslím,že 0,4 kg je dost podstatný rozdíl.
2)jestli to chápu dobře, samička už je podruhé připuštěna? To je tedy dost nezodpovědné chování.
3) jak si můžete dovolit požadovat cenu 500,-- za takovéto křížence? Za tolik se dá sehnat již čistokrevný králík s PP. Takovéhoto křížence si člověk může koupit ve zverimexu.

Reakce:

1) Samci stejného plemene bývají větší, je to dáno jejich fyziognomií. U dvou zakrslíků nevadí takový hmotnostní rozdíl. Něco jiného by byl rozdíl v řádech kilogramů, například připuštění belgického obra se středním plemenem by rozhodně nezodpovědné bylo. Rozdíl 400g je naprosto nepodstatný, to vás mohu ubezpečit. Navíc samička nikdy neměla problémy s porodem.

Však u lidí se také stává, že 100kg muž má 50ti kg ženu a nikdo jim nezakazuje mít děti :-). To je totiž naprosto to samé, nebo vy si hledáte (případně máte) menšího partnera? Toto pravidlo titiž platí obecně pro všechny živočišné druhy, že samička by neměla být podstatně menší než samec, z důvodů komplikovaného porodu.

2) Ano, samička je podruhé připuštěna, sice jsme to neplánovali, chtěli jsme mladé jen jednou do roka, ale na chatě ve výběhu se nám podhrabali a spářili. Vzhledem k tomu, že první vrh byl v únoru a druhý v červnu, považuji tuto prodlevu za naprosto dostačující, příště si něco laskavě o chovu králíků přečtěte, než začnete odsuzovat.

3) Cena mi připadá naprosto adekvátní, vzhledem k tomu, že v Pražských zverimexech se ceny zakrslých lvíčků pohybují od 350 do 500 kč a nemáte k nim krmení, rodokmen na CD ani neznáte datum narození a nemůžete tedy zjistit zda se nejedná dokonce o podtržené mládě většího plemene. Pokud dáváte přednost mláděti neznámého původu, nikdo vám nebrání koupit si ho ve zverimexu.

Edit: Tak jsem se dívala ve zverimexu na Letňanech a tam mají zakrslé králíčky za 380 hladké a za 450 lví, samozřejmě bez základních informací o původu a datu narození. My je rozhodně nemáme pro zisk, ale pro potěšení, mláďata krmíme Vitapol Juniorem, který stojí dost a vpodstatě si cenu, kterou si za ně účtujeme propapají. Rozhodně z chovu našich králíčků nemáme žádný zisk, spíš jsme hodně v mínusu (jako asi každý kdo má domácího mazlíčka pro radost a potěšení).

Mimo to zakrslí lvíčci nejsou uznané plemeno, nelze je tedy koupit s PP, stejně jako Teddy, pouze s rodokmenem, který deklaruje zakrslost předků a ten my dáváme ke králíčkům v podobě CD s fotografiemi. 

porod

(Sharane - 08. 11. 2008 14:16)

ahojky...prosimtě...moje králičí slečna je v březí....ae už je v 35 dnu ....natrhaná srst jí v kleci leží už asi dva dny....ae k porodu se pořád nějak nemá....není to třeba tim že jí mám v pokoji kde sme taky pořád s ní a nemá tím pídem dostatek klidu.....a jak takový porod probíhá u provorodiček...předem děkuju za odpověď

A byli jste s ní u veterináře? Je skutečně březí? Někdy se stane, že samička nezabřezne ale pokus o krytí v ní vyvolá falešnou březost, také jsme jednu falešnou měli. Jinak u naší probýhal první porod naprosto v pořádku, falená březost se dostavila po odstavu mláďat. Pokud by do zítra neporodila, tak bych jí v pondělí vzala opatrně k veterináři. A ten klid by to chtělo a domeček, porodní budku - třeba papírovou krabici, naše třeba rodí vždy do králičího wc.

(Sharane - 09. 11. 2008 17:25)

u veterináře sme nebyli ae miminka v bříšku sme nahmatala 3....pořád leží v záchůdku kde si udělala hnízdo....nad tim má takovou stříšku takže je tam dost krytá.....ae jestli během noci neporodí tak

Tak dejte potom vědět jak jste dopadla. Doufám, že už je vše v pořádku!

(Sharane - 12. 11. 2008 17:19)

ahojky tak na veterině sme zatím nebyla...děda mi řekl že jestli neporodí do 40 dne těhotenství tak potom mám teprve jít....dneska už měla akoby porodní bolesti...aspoň to tak vypadalo a teďka pořád leží v hnízdě a je taková nervozní...pořád se olizuje...tak neim....kdyby se to narodilo tak dám vědět

naposledy

(Sharane - 12. 11. 2008 19:19)

všechno dopadlo špatně....byli sme na veterině...malý jí nešli ven....a ona to vzdala...umřela mi v náručí...strašně moc

To je mi moc líto, kdyby jste se nechtěla doma dívat na prázdnou klec, tak si můžete už příští týden vybrat králíčka u nás. Zatím jsem nedávala inzeráty, tak si můžete vybrat toho, který se vám bude nejvíc líbit. Já vím, že vám jí to určitě nenahradí, ale mně to třeba psychycky pomáhá, když se mám zase o koho starat a nekoukám doma na prázdnou klec.

pomoc

(Karolína - 06. 09. 2009 19:24)

Ahoj vidim že náš králičkya jako já mohla by jsi mi pomoc můj kralíček okusává nábytek větev klecii má ale furt to má tak co mám dělat?

Částečně lze králíčka vychovat, ale jemně, bez týrání - nemlátit, pouze třeba křiknout  "fuj" (ale rovněž nepřehánět, králíčci mají citlivý sluch). Jinak je ale hlodání pro králíčky velice přirozené a nelze jim to vyčítat. Doporučuji králíčka při výběhu po bytě dostatečně zabvit. Pokud nepomůže výchova ani dostek zábavy, lze ještě na nábytek umístit zábrany (například takové, jaké se dávají na stromky).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pinch Your Blood Pressure Checked

(AAllewsgef, 28. 7. 2018 12:02)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-how-long-does-it-last/

pomoc

(Karolína, 6. 9. 2009 19:24)

Ahoj vidim že náš králičkya jako já mohla by jsi mi pomoc můj kralíček okusává nábytek větev klecii má ale furt to má tak co mám dělat?

pripousteni

(pepina, 29. 5. 2009 20:07)

nemohl by nam vas kralicek pripustit 2 samicky?

Banner

(Daniel, 28. 5. 2009 12:42)Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by jste na své stránky(jedno kde) neumístil banner mého králičího fóra a já bych dal na na své fórum naoplátku váš banner nebo jen odkaz na vaše stránky. Všechno podstatné zde
http://kralici.borec.cz/viewtopic.php?f=9&t=15&p=14#p14

Děkuji za odpoveď
Mail: zdedan@atlas.cz

děkuju

(Sharane, 13. 11. 2008 15:24)

děkuju moc za nabídku....ae králíčka si určitě pořídim....ae teďka ještě ne....spíš až nějak z jara...ae kdyby ste nějak tak plánovali zase příristky tak dejte vědět...ae je to za dlouho...já vím...ae moc moc děkuju

naposledy

(Sharane, 12. 11. 2008 19:19)

všechno dopadlo špatně....byli sme na veterině...malý jí nešli ven....a ona to vzdala...umřela mi v náručí...strašně moc děkuju za všechny rady....měj te se líp než já...a ať se vám daří v chovu...hodně štěstí

porod

(Sharane, 12. 11. 2008 17:19)

ahojky tak na veterině sme zatím nebyla...děda mi řekl že jestli neporodí do 40 dne těhotenství tak potom mám teprve jít....dneska už měla akoby porodní bolesti...aspoň to tak vypadalo a teďka pořád leží v hnízdě a je taková nervozní...pořád se olizuje...tak neim....kdyby se to narodilo tak dám vědět...a strašně moc děkuju za Vaši pomoc=)zatim se mějte krásně a dám vědět jak to dopadlo=)

porod

(Sharane, 9. 11. 2008 17:25)

u veterináře sme nebyli ae miminka v bříšku sme nahmatala 3....pořád leží v záchůdku kde si udělala hnízdo....nad tim má takovou stříšku takže je tam dost krytá.....ae jestli během noci neporodí tak s ní asi zajdu na tu veterinu pže mám docela strach oní...3dny už nejí jenom hodně pije

porod

(Sharane, 8. 11. 2008 14:16)

ahojky...prosimtě...moje králičí slečna je v březí....ae už je v 35 dnu ....natrhaná srst jí v kleci leží už asi dva dny....ae k porodu se pořád nějak nemá....není to třeba tim že jí mám v pokoji kde sme taky pořád s ní a nemá tím pídem dostatek klidu.....a jak takový porod probíhá u provorodiček...předem děkuju za odpověď

Pochvala

(Václava Koupilková, 15. 8. 2008 18:29)

Dobrý den, posílám vám pozdravy od nás z Plzně, máme taky zakrslého králíčka Čumáčka, kterému letos je 5 let. Občas zhlédnu inzerci na stránkách kralici.cz a díky tomu jsem se dostala na vaše stránky. Králíčky máte moc krásné, jsou to krásná stvořeníčka. Budete - li mít zájem podívejte se na www.vaclavka.estranky.cz, kde ve fotogalerie najdete našeho mazlíka.Mějte se hezky a hodně zdaru v životě přeje Vendula